KOMORNÁ FILHARMÓNIA

Unikátne zoskupenie profesionálnych hráčov pochádzajúcich zo Slovenska, Česka, Maďarska a Nórska. Toto špičkové teleso vzniklo v roku 2014 na Slovensku. Orchester si získal významné postavenie nakoľko v krátkom čase sa mu podarilo dosiahnuť vynikajúce renomé pre nahrávacie spoločnosti v zahraničí. Orchester má 38 členov absolventov akadémií v Bratislave, Brne, Prahe, Viedni, Salzburgu, Budapešti, Osle a iných. Umelecký vedúci Komornej filharmónie je huslista Daniel Turčina.

KF1

DANIEL TURČINA /umelecký vedúci, dirigent/

rolovaЯka 1

Los Angeles Times „…Daniel Turcina played with improvisatory sounding fire and soul…“

Daniel študoval hru na husle v Dolnom Kubíne na ZUŠ P. M. Bohúňa u M. Hrnčiarovej, v Bratislave na Konzervatóriu a VŠMU u M. Karlíkovej, vo Phiadelphii na Boyer College of Music and Dance at Temple University u E. Schmiedera. Počas svojho štúdia získal početnú škálu ocenení na detských a študentských interpretačných súťažiach na Slovensku i v zahraničí. Má za sebou mnoho sólových vystúpení s orchestrami ako sú: Symfonický orchestrer Konzervatória v Bratislave, Komorný orchester ZOE, Komorní sólisti Bratislava, SKO B. Warchala, ŠKO Žilina, ŠF Košice, Solistes Européens Luxembourg, Philadelphia virtuosi chamber orchestra, Trondheim Soloists, Ipalpiti International Laureates orchestra.

V súčasnej dobe je Daniel členom Trondheim Symfoniorkester a koncertným majstrom Trondheim Soloists, s ktorým bol päťkrát nominovaný na cenu Grammy Awards. Od roku 2009 je pedagógom komornej hudby na Hudobnom konzervatóriu v nórskom meste Trondheim. Pravidelne spolupracuje so svetovo uznávanými umelcami ako sú napríklad Anne Sophie Mutter, Mischa Maisky, Vladimir Ashkenazy a pod.

Repertoár orchestra:

Ťažisko repertoáru orchestra tvorí komorná, symfonická a operná hudba.